سونوگرافی در پیروزی تهران با سریع ترین نوبت دهی

بهترین مرکز سونوگرافی در پیروزی تهران

چرا ژرفا از بهترین مراکز سونوگرافی پیروزی تهران است؟

پیشرفته ترین و مدرن ترین دستگاه هاو تجهیزات

نوع دستگاه در کیفیت تصاویر و تشخیص تاثیر به سزایی دارد مرکز ژرفا که یکی از بهترین مراکز سونوگرافی در پیروزی تهران است، با استفاده از معتبرترین دستگاه ها (دستگاه سامسونگ مدل WS80) می تواند به تشخیص جزئی ترین موارد نیز کمک کند.

حضور پزشک سونوگرافیست آقا و خانم

شاید خیلی از خانم ها تمایل داشته باشند خدمات سونوگرافی خود را در حضور متخصص خانم انجام دهند لازم به ذکر است که مرکز ژرفا هم با سونوگرافیست آقا و هم خانم همکاری دارد و به راحتی می توانید خدمات سونوگرافی خود را به این مرکز بسپارید.

انجام انواع خدمات تخصصی

برخی از خدمات سونوگرافی از جمله سونوگرافی آنومالی، اکو قلب جنین و برخی دیگر نیاز به تخصص و دقت بیشتری دارند، در زمینه این خدمات نیز دکتر سعید خسروی نفر اول برد تخصص سونوگرافی و فارغ التحصیل دانشگاه تهران با تبحر و تخصص کافی می تواند به شما کمک کند.

نوبت دهی سریع و آسان

برای دریافت نوبت می توانید از طریق دکمه دریافت نوبت در همین سایت به راحتی به صورت آنلاین نوبت دریافت کنید و همچنین از طریق 02133343415 با ما در تماس باشید (به دلیل حجم بالای تماس های ورودی پیشنهاد ما دریافت نوبت آنلاین است.)
اگر می خواهید درباره نحوه دریافت نوبت اکو قلب جنین بدانید روی این لینک کلیک کنید.

قرارداد با بیمه های پایه و تکمیلی

طرف قرداد با بیمه های پایه
تامین اجتماعی
خدمات درمانی
نیروهای مسلح

لازم به ذکر است که محاسبه بیمه های پایه به صوت آنلاین می باشد و با کسر هزینه لحظه ای از بیمار است.

طرف قرداد با بیمه های تکمیلی
بیمه دانا
بیمه پارسیان
بیمه البرز
بیمه آسیا
بیمه ایران
بیمه کمک رسان (SOS)

همچنین باید بدانید که این مرکز با این بیمه ها به صورت رسمی قرارداد دارد و سایر بیمه های تکمیلی نیز با ارائه فاکتور به بیمار امکان پذیر می باشد.
https://www.google.com/maps/place/Zharfa+radiology+center/@35.6900887,51.455557,19.05z/data=!4m6!3m5!1s0x3f8e026c3efd5c43:0x461f4abe685577f!8m2!3d35.6896426!4d51.4554489!16s%2Fg%2F11bxjbw9hy?entry=ttu
مرکز ژرفا در نزدیکی مترو می باشد و برای دسترسی دقیق تر می توانید بر روی لوکیشن کلیک کرده و آدرس دقیق مرکز را مشاهده کنید.

در ادامه، با این تست بیشتر آشنا خواهیم شد در صورت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

اولتراسوند چیست؟

اولتراسوند یک روش تصویربرداری پزشکی است که از امواج صوتی فرکانس بالا برای تولید تصاویر از داخل بدن استفاده می‌کند. این روش بدون درد و غیرتهاجمی است و هیچگونه تابش مضر پرتوهای یونیزان (مانند اشعه ایکس) ندارد.

کاربردهای اولتراسوند

اولتراسوند کاربردهای گسترده ای در پزشکی دارد. معمولاً برای نظارت بر رشد جنین در دوران بارداری استفاده می شود، و به پزشکان اجازه می دهد تا رشد کودک را بررسی کنند و هر گونه ناهنجاری را تشخیص دهند. علاوه بر مامایی، سونوگرافی همچنین برای ارزیابی شرایط مختلفی که بر شکم، لگن، قلب، عروق خونی و سیستم اسکلتی عضلانی تأثیر می‌گذارند، استفاده می‌شود. به عنوان مثال، می توان از آن برای تشخیص بیماری کیسه صفرا، ارزیابی جریان خون در شریان ها و سیاهرگ ها و شناسایی ناهنجاری های کبد، کلیه ها و سایر اندام ها استفاده کرد. به صورت کلی این تست برای موارد زیر استفاده می شود:
تشخیص بارداری و پایش جنین: یکی از رایج‌ترین کاربردهای سونوگرافی در بررسی وضعیت جنین در دوران بارداری است.
تشخیص مشکلات قلبی: سونوگرافی قلبی (اکوکاردیوگرافی) برای بررسی عملکرد قلب و دریچه‌های آن استفاده می‌شود.
تشخیص مشکلات کبد، کلیه، طحال و سایر ارگان‌ها: سونوگرافی می‌تواند به تشخیص بیماری‌های مربوط به این ارگان‌ها کمک کند.
تشخیص مشکلات بافت‌های نرم و تاندون‌ها: برای بررسی آسیب‌ها و التهابات در بافت‌های نرم مانند ماهیچه‌ها و تاندون‌ها استفاده می‌شود.
کاربردهای اولتراسوند

انواع اولتراسوند

سونوگرافی شکمی (Abdominal Ultrasound)

این نوع سونوگرافی برای بررسی ارگان‌های داخلی مانند کبد، کلیه‌ها، طحال، لوزالمعده و کیسه صفرا استفاده می‌شود که معمولاً بیمار نیاز به ناشتایی و پر بودن مثانه دارد.

سونوگرافی ترانس‌واژینال (Transvaginal Ultrasound)

این نوع سونوگرافی از طریق وارد کردن پروب به داخل واژن برای بررسی دقیق‌تر ارگان‌های لگنی زنان مانند رحم و تخمدان‌ها انجام می‌شود.

سونوگرافی ترانس‌رکتال (Transrectal Ultrasound)

این سونوگرافی عمدتاً از طریق وارد کردن پروب به داخل رکتوم برای بررسی پروستات در مردان انجام می‌شود.

سونوگرافی داپلر (Doppler Ultrasound)

برای بررسی جریان خون در عروق خونی استفاده می‌شود و می تواند به تشخیص لخته‌های خونی، انسدادها و مشکلات گردش خون کمک می‌کند.

سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی (3D and 4D Ultrasound)

سونوگرافی سه بعدی تصاویر سه بعدی از ارگان‌ها و جنین ایجاد می‌کند.
سونوگرافی چهار بعدی تصاویر متحرک و زنده از جنین ایجاد می‌کند که به ویژه برای مشاهده حرکات جنین کاربرد دارد.

سونوگرافی قلبی (Echocardiography)

برای بررسی ساختار و عملکرد قلب استفاده می‌شود و می‌تواند مشکلات دریچه‌ای، نارسایی قلبی و نقایص مادرزادی قلب را تشخیص دهد.

سونوگرافی عضلانی-اسکلتی (Musculoskeletal Ultrasound)

برای بررسی بافت‌های نرم مانند ماهیچه‌ها، تاندون‌ها و مفاصل استفاده می‌شود و به تشخیص آسیب‌ها، التهابات و تومورها کمک می‌کند.

سونوگرافی بارداری (Obstetric Ultrasound)

برای بررسی وضعیت جنین در دوران بارداری استفاده می‌شود و می‌تواند سن جنین، رشد، جنسیت و موقعیت جنین را تعیین کند.

سونوگرافی تیروئید (Thyroid Ultrasound)

برای بررسی ساختار و ناهنجاری‌های غده تیروئید استفاده می‌شود و به تشخیص ندول‌ها، کیست‌ها و تومورها کمک می‌کند.
این انواع مختلف سونوگرافی هر کدام کاربردها و مزایای خاص خود را دارند و به پزشکان کمک می‌کنند تا تشخیص‌های دقیق‌تری ارائه دهند و درمان‌های مناسبی را برنامه‌ریزی کنند.

مزایا

مزایا

یکی از مزایای اصلی سونوگرافی ایمنی آن است. برخلاف اشعه ایکس و سی تی اسکن، اولتراسوند از اشعه یونیزان استفاده نمی کند، و آن را به یک روش تصویربرداری ترجیحی برای زنان باردار و کودکان تبدیل می کند. علاوه بر این، سونوگرافی قابل حمل است و می توان آن را به راحتی در کنار تخت انجام داد و آن را به ابزاری قابل دسترس تبدیل می کند. این تست غیرتهاجمی و بدون درد و هیچ گونه محدودیت سنی برای انجام آن وجود ندارد.

محدودیت ها

در حالی که اولتراسوند یک تکنیک تصویربرداری ارزشمند است، اما محدودیت هایی دارد. به عنوان مثال، ممکن است به اندازه سایر روش های تصویربرداری مانند MRI یا سی تی اسکن جزئیات ارائه نکند. علاوه بر این، عوامل خاصی مانند چاقی یا گاز بیش از حد در روده ها می توانند بر کیفیت تصاویر سونوگرافی تأثیر بگذارند.
در نتیجه، اولتراسوند یک ابزار همه کاره و ارزشمند در تشخیص و بررسی سلامتی است که روشی غیرتهاجمی و ایمن برای تجسم ساختارها و اندام های داخلی ارائه می دهد. طیف گسترده ای از کاربردهای آن، آن را به یک جزء ضروری از عمل پزشکی، از نظارت بر بارداری گرفته تا تشخیص بیماری های مختلف، تبدیل می کند. همانطور که تکنولوژی به پیشرفت خود ادامه می دهد، قابلیت های اولتراسوند نیز افزایش می یابد و نقش آن را در بهبود مراقبت و نتایج بیمار بیشتر می کند.
چنانچه هر گونه سوال در مورد این تست دارید می توانید از در قسمت نظرات عنوان کنید تا پزشکان مرکز ژرفا که از یکی از مجهزترین و دقیق ترین مراکز سونوگرافی پیروزی می باشد شما را راهنمایی کنند.
محدودیت ها

نحوه انجام تست

در طی این روش، از یک وسیله به نام پروب یا همان مبدل برای انتشار امواج صوتی با فرکانس بالا به داخل بدن استفاده می شود. این امواج صوتی در بدن حرکت می کنند و از اندام ها و بافت های داخلی منعکس می شوند و پژواک ایجاد می کنند. سپس مبدل این پژواک ها را می گیرد و آنها را به کامپیوتری می فرستد که اطلاعات را پردازش می کند تا تصاویر ایجاد شوند.
 دکتر سعید خسروی | رادیولوژی و سونوگرافی ژرفا